Program wyborczej Rady Diecezjalnej

Program Rady Diecezjalnej Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej.


Zobacz Program

Złożyli wieniec pod krzyżem papieskim w Sosnowcu

16 października br. Prezes i członkowie zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej złożyli wieniec pod krzyżem papieskim w Sosnowcu w imieniu całej wspólnoty. Na miejscu odmówiono litanie do św. Jana Pawła II. Modlitwie przewodniczył ks. dr. Stanisław Kołakowski wicedyrektor Instytutu Akcji Katolickiej.

Zobacz zdjęcia

Wykład Szkoły Biblijnej - odwołany !

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej informuje, że wykład Szkoły Biblijnej w dniu 20 czerwca 2020 br. został odwołany. Ponadto pragniemy poinformować, że uroczystości rocznicowe AKDS z udziałem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszka odbędą się w dniu 7 listopada br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ulicy Jagielońskiej w Sosnowcu. Program spotkania zostanie przesłany w terminie późniejszym.
Szczęść Boże


Drodzy Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej.

W tym trudnym czasie łączymy się wzajemnie duchowo codziennie o godzinie 15:00 odmawiając Koronke do Miłosierdzia Bożego. Msze św. zarówno w tygodniu jak i w niedzielę można oglądać w czasie rzeczywistym z kościółka kolejowego w Sosnowcu klikając link na stronie
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa www.parafia.sosnowiec.pl


Odwołanie najbliższych spotkań

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem Zarząd DIAK po posiedzeniu w dniu 11 marca 2020r., uprzejmie informuje, że odwołane zostają następujące wydarzenia:
14 marca 2020r.:
Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej u Sióstr Karmelitanek w Sosnowcu
13-15 marca 2020r.:
Rekolekcje w Częstochowie organizowane przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej
27 marca 2020r.:
Szkoła Biblijna Akcji Katolickiej w siedzibie Instytutu przy ul. Jagiellońskiej 2A w Sosnowcu.


Spotkanie opłatkowe

W dniu 25 stycznia 2020r.w siedzibie Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej,odbyło się spotkanie opłatkowe dla Prezesów POAK. W uroczystości wzięli również udział Członkowie AK uczestniczący w porannych wykładach Szkoły Biblijnej prowadzonej przez Ks. dr Stanisław Kołakowski - Zastępcę Asystenta AKDS Uroczystości przewodniczył Ks. dr Grzegorz Noszczyk Asystent AKDS.
Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze - uczestnicy łamali się opłatkiem i składali życzenia, nie zabrakło również smacznych ciast, słodyczy oraz kawy.
Następnie nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd.Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
- Świętem Patronalnym Akcji Katolickiej

23 listopada 2019r.Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej świętowali 24 rocznicę erygowania AK w naszej diecezji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Miłosierdzia Bożego przy ul Jagiellońskiej w Sosnowcu - pod przewodnictwem Księdza Stanisława Kołakowskiego wraz z Asystentem DIAK Księdzem Grzegorzem Noszczykiem oraz Asystentami Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej
-homilie wygłosił Ksiądz Stanisław Kołakowski.
Po zakończonej Mszy Świętej dr Jan Majzner - Prezes AKDS wygłosił wykład
- Eklezjalny wymiar życia chrześcijańskiego.
Następnie Prezesi POAK udali się do siedziby AKDS, gdzie odbyło się posiedzenie Rady Diecezjalnej Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej oraz poczęstunek.Szkoła Biblijna

Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej (Sosnowiec, ul. Jagiellońska 2A) zaprasza członków i kandydatów stowarzyszenia do udziału w zajęciach Szkoły Biblijnej Akcji Katolickiej. W ramach działalności Studium Społeczno – Pastoralnego Instytutu w roku 2019/2020 prowadzona będzie Szkoła Biblijna mająca na celu przybliżenie słuchaczom zagadnień z zakresu egzegezy Pisma Świętego.